pallett
11 اسفند 1401 - 09:34

عملیات اجرایی اکتشاف معادن سنقروکلیایی سال آینده آغاز می شود

کرمانشاه- نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهرمندی این شهرستان از معادن کانسار فلزی، گفت: عملیات اجرایی اکتشاف معادن سنقروکلیایی سال آینده آغاز می شود.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: روز گذشته جلسه کارگروه رفع ملی تداخلات حوزه معادن در استان کرمانشاه و با حضور مسئولان کشوری با محوریت بررسی وضعیت معادن سنقروکلیایی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از معادن شهرستان سنقروکلیایی چهار سال در حال پیگیری بوده، افزود: سنقروکلیایی دارای ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار معدن در قالب هفت پهنه است که رفع محدودیت شد.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان کرمانشاه دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه معادن است که می‌توان به معادن قیر، سنگ‌های زینتی و غیره اشاره کرد اما تنها کانسار فلزی در استان متعلق به شهرستان سنقروکلیایی است.

حسینی کیا بیان کرد: با مصوبه جلسه کارگروه رفع تداخلات معادن به ایمیدرو مجوز بررسی‌های اولیه برای اکتشاف معادن داده شد و در مرحله بعد مجوز اکتشاف عمیق و در نهایت صدور مجوز بهره برداری انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات بیکاری و اشتغال استفاده از ظرفیت معادن می‌تواند به افزایش اشتغالزایی کمک کند و عملیات اجرایی اکتشاف تا خرداد ماه سال آینده آغاز می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1067576